top of page

Pirmā pielaikošana

"Radīts kustībai" ir radīts kopā!

13. oktobra vakarā satikāmies uz aksesuāru prototipu pielaikošanu mājīgajās "RB cafe" kafejnīcas telpās. Šis vakars mūsu komandai bija patīkami satraucošs, jo visbeidzot bija iespēja redzēt un pārrunāt šī projekta taustāmo daļu. Bet - par visu pēc kārtas!

Anchor 1
postGL2-01.jpg


No kreisās: Diāna Ponaskova, Ilona Daukšte, Andris Lūsis

No kreisās: Ieva Kalniņa, Diāna Ponaskova

Pie projekta dizaina un kolekcijas izstrādes strādā Elīna Vojevoda, kas savā radošajā komandā ir uzaicinājusi apģērbu konstruktori Sanitu Radzēviču un dizaineri Sabīni Vīksni Krivencevu. Viņas kopīgi strādā pie apģērbu funkcionālā un vizuālā veidola. Diāna Ponaskova kā mērķgrupas pārstāvjus šoreiz uzaicināja Ievu Kalniņu un Andri Lūsi, kas bija atvērti dalīties savā viedoklī par prototipiem, veicamajiem uzlabojumiem un to, kas viņiem būtu noderīgs visvairāk.

Andis Lūsis stāsta: "Savu invaliditāti piedzīvoju, kā teicis Karlsons, būdams vīrietis labākajos gados. Man bija divi insulti, pēc pirmā gandrīz pilnībā atjaunojos, turpināju strādāt. Viss pārvērtās pirms deviņiem gadiem, kad piedzīvoju otro insultu. Naktī kļuvu nespēcīgs, bet par ārsta izsaukšanu pat nedomāju (vīrišķīgā spītība, ka viss būs labi līdz rītam, vīrieši nečīkst u.tml.). Sekoja ilgstoša rehabilitācija, paliku ar lieliem kustību traucējumiem, bet ar laiku, izvērtējot savas spējas, sāku meklēt darbu.

Lai gan meklēšana bija ilgstoša, es izturēju konkursu un tiku pieņemts darbā Operetes fondā par web lapu administratoru. Administrēju uzņēmuma mājas lapu un darīju citus darbus, kas saistīti ar opereti. Tā kā joprojām esmu absolūti nemuzikāls, ieguvu labas zināšanas par klasisko mūziku un vērtīgu pieredzi."

Ieva Kalniņa pēc profesijas ir tulks un regulāri dodas gan uz darbu, fizioterapiju un ergoterapiju. Ikdienā sanāk daudz pārvietoties - gan dodoties uz darbu, gan atpūšoties un veltot laiku hobijiem - ratiņdejām, šaham un korim.

postGL2-02_edited.jpg


No kreisās: Sanita Radzēviča, Elīna Vojevoda, Ieva Kalniņa

Elīna ar Sanitu uz pielaikošanu bija atvedušas piecus dažādus prototipus –lietusmēteli, kāju sildītāju, somu, uzročus un plaukstu aizsargu. Pēc anketu izvērtēšanas un komandas pārrunām, šie aksesuāri bija tie, kas izrādījās visnepieciešamākie.

 

Lai gan uzroči šķiet visvienkāršakais no aksesuāriem, ieraugot tos, Ievai un Diānai bija vislielākais prieks, jo tādi neesot pieejami. Nelielā, bet specifiskā aksesuārā slēpjas būtiska nozīme brīdī, kad ir jāpārvietojas lietainā laikā - ja salīsti, tas vēl nekas, bet, piedurknes kļūst netīras un slapjas, nemaz nerunājot par to, ka tās ātri nodilst. 

postGL2-03_edited_edited.jpg


No kreisās: Ieva Kalniņa, Diāna Ponaskova, Sanita Radzēviča

Tieši pielaikojot un izmēģinot aksuesuārus darbībā, var pamanīt to, kas pirms tam nav ienācis prātā. Sanitai kļuva skaidrākas nepieciešamās garuma, platuma attiecības, lai spētu pielāgot gan lietusmēteli, gan kāju sildītājus dažādiem augumiem. Somas prototips bija izdevies perfektā izmērā, bet pārrunājām roku motorikai ērtāko somas lenču veidu, tāpat ērtākās aizdares sistēmas katram no aksesuāriem. 

Pēc šī vakara mēs jutāmies gandarīti un iedvesmoti turpināt izstrādāt projekta "Radīts kustībai" katru detaļu tā, lai praktiskais un funcionālais satiktos ar vizuāli skaisto. 

postGL2-04_edited.jpg

Projekts "Modes apģērbu un aksesuāru radīšana cilvēkiem ar kustību traucējumiem/ Radītīs kustībai"  

radīts pateicoties Kultūrelpas un Valsts Kultūrkapitāla Fonda atbalstam

bottom of page