top of page
kopceļošana

Senioru un jauniešu kopceļošana

celo-02.png

Ar ko šāda ceļošana atšķiras no citām?

viens ceļojums

seniors

un

jaunietis

=

kopīgas intereses,

bet

dažādas
pieredzes

Rīga – Sigulda – Rauna – Cēsis 2020

Mūsuprāt, ir būtiski vērst uzmanību uz vecākās paaudzes dzīves gudrību, pieredzi un tās vērtību. Uzticēties un dot iespēju senioriem nodot savas zināšanas un dzīvesziņu jaunajai paaudzei, kura vēl tikai meklē un izzina savu ceļu dzīvē.

 

2020. gadā uzsākām starppaaudžu pieredzes apmaiņas projektu, kura ietvaros jaunieši kopā ar senioriem apceļo Latviju, piestājot patiesi skaistos pieturas punktos. Projekts rada vidi un iespējas dažādām paaudzēm savstarpēji komunicēt un mijiedarboties, iegūstot jaunas zināšanas, prasmes un pieredzi.

Screenshot 2021-09-15 at 16.01.26.png

Dalībnieki - Latvijas Kultūras koledžas skatuves mākslas 1. kursa studentes Eva Novikova un Barba Poda, vecmeistars, operetes solists Harijs Kalniņš, Diāna Ponaskova, mākslas terapeite Sintija Bērziņa, viņas meita un Agrita Grosbarte, kura šoreiz iemūžināja braucienu fotogrāfijās. 

Santa Beitāne no sociālā uzņēmuma "Mobilizing" gādāja par atbilstošu auto, lai visi ceļojuma dalībnieki justos ērti, tostarp Sintija un Diāna, kuras pārvietojas ratiņkrēslos.

Sigulda

Ceļā no Rīgas un Siguldu sākām ar iepazīšanos un dalīšanos ar kopīgām interesēm. Pieturas punkti Siguldā: skatu vieta "Ķeizarkrēsls" un "Dabas laboratorija", kurā baudījām sulu degustāciju

Turaida

Pirms Raunas piestājām Turaidā, kur gida pavadībā izstaigājām Turaidas pilsdrupas un Dainu kalnu.

Rauna

Raunā, "Latvijas ķiploka" mājvietā paēdām pusdienas un iepazināmies ar dažādiem produktiem, kas pagatavoti no Latvijā audzētiem ķiplokiem. 

Cēsis

Kultūras un vēsturiskā programma turpinājās ar Cēsu pils apskati un amatnieku darbnīcu izziņu 

Sigulda

Noslēdzot ceļojumu, atgriezāmies Siguldā, kur izbraucām ar krēslu pacēlāju, no kura pavērās brīnišķīgs vakara skats uz Gaujas senleju.

Atbalstītāji: 

logo_mobilizing.png
Lilart.png
vizual_logo.png
bottom of page